HUMANITĀRIE

Latvijas Univesitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde

Kā kļūt par biedru?

 

2016. gada vēlēšanas norisinājās 8.-10.11.

Ar jaunievēlēto LU HZF Studentu pašpārvaldes biedru sarakstu vari iepazīties šeit.

 

6 soļi līdz pašpārvaldei

1. Oktobra otrajā pusē seko informācijai no pašpārvaldes un piesaki sevi SP telpā (500.kab) kā kandidātu vai dari to kopā ar draugiem un piesaki kandidātu sarakstu.

2. Nosūti laicīgi savu burvīgāko foto, kas tiks pielikts pie sienas publiskai apskatei.

3. Aģitē draugus, radus un kursabiedrus, kas studē HZF, lai balsotu par tevi.

4. Vēlēšanu dienā balso, bet vairs neaģitē.

5.  Sagaidi rezultātus.

6. Neatkarīgi no rezultātiem, esi gaidīts LU HZF Studentu pašpārvaldē darboties kā biedrs vai kā brīvprātīgais.

Vēlēšanas

Savā ziņā tā ir tradīcija, kas norisinās katra gada novembrī, tomēr reizē tā ir arī obligāta prasība jebkurai LU fakultātes pašpārvaldei. Vēlēšanas, tāpat kā jebkurā valsts institūcijā, arī šeit darbojas līdzīgi – lai katru gadu tiktu piešķirta iespēja jebkuram interesantam mainīt lietas fakultātes mācību procesā, kultūras pasākumos, kā arī sociālajā sfērā, turklāt iesaistīties LU SP darbība un ietekmēt iepriekš minēto universitātes līmenī.

Pirms vēlēšanām universitātē un katrā fakultātē atsevišķi tiek izsludināta pieteikšanās. Ir iespējams nākt ar savu izveidotu sarakstu, ar ko ir vēlme kandidēt vēlēšanās, vai arī tāpat – pieteikties un vēlāk, konsultējoties ar vēlēšanu priekšsēdētāju vai kādu no komisijas, tiks izveidots viens vai vairāki “jauktie” saraksti no dažādiem kandidātiem.

Ierasti mēs lūdzam atsūtīt savu fotogrāfiju, kas tiek pieliktas pie sienām gar trepēm, lai potenciālie vēlētāji varētu iepazīties ar kandidātiem. Ir atļauts uzrunāt savus vēlētājus un organizēt dažādas kampaņas, izņemot dienu/-as, kad notiek vēlēšanas.

Šobrīd fakultātes pašpārvaldē ir 20 vietas, bet skaitlis var svārstīties atkarībā no studējošo skaita fakultātē.

Vēlēšanu rezultāti tiek izvietoti fakultātē ne vēlāk kā nākamajā pirmdienā pēc vēlēšanām. Sūdzības par fakultātes studējošo pašpārvaldes vēlēšanu komisijas rīcību un vēlēšanām iesniedzamas LU SP Vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā trīs darba dienas pēc vēlēšanām.

Pašpārvaldes sēdē pēc vēlēšanām biedri, kas ir ieguvuši mandātus (ievēlēti pašpārvaldē) ievēl jauno fakultātes pašpārvaldes priekšsēdētāju, vietnieku, virzienu vadītājus un sekretariātu.

Tie, kas nav ievēlēti pašpārvaldē, joprojām var piedalīties visās sēdēs un būt aktīvisti. Nepazūdiet, jo, ja kāds biedrs atsakās no sava mandāta, tā vietā ievēl nākamo, kas bija palicis “aiz svītras”!

Advertisements

Kontaktinformācija

Join 1  584 other followers