HUMANITĀRIE

Latvijas Univesitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde

Tuvojas Bluķa vakars

Ceturtie un pēdējie gada saulgriežu svētki ir Ziemassvētki – laiks, kad diena ir visīsākā un nakts visgarākā. Kā jau visus saulgriežu svētkus, arī Ziemassvētkus svin itin līksmi, piemēram, dziedot dziesmas un ejot rotaļās. Izplatīta Ziemassvētku vakarā ir arī nākotnes zīlēšana.

Ziemassvētku vakarā ļoti svarīga ir bluķa vilkšana (ne velti to mēdz saukt arī par Bluķa vakaru) – iepriekš sagatavotu lielu ozola bluķi jāveļ no vienām mājām uz otrām (reizēm tikai pa vienas mājas pagalmu) un pie pēdējās mājās jāsadedzina. Daži uzskata, ka bluķī attēlota saule, kuru ļaudis tādējādi velk augšup un mudina atgriezties, citi – ka, izvelkot bluķi pa malu malām, no tā tiek savāktas likstas un nelaimes, kuras pēcāk iznīdē sadedzinot.12343126_10201516904360890_187088614_o

Rīkojot Bluķa vakaru, vēlamies fakultātē radīt senlatviskas Ziemassvētku svinēšanas sajūtu. Gada beigas būtu īstais laiks, kad arī mēs, studenti, varam atbrīvoties no savām likstām, fakultātes iekšpagalmā kopīgi velkot un sadedzinot bluķi.

Ja arī Tu vēlies sajust senlatviešu tradīciju garu un jauki pavadīt laiku ar fakultātes biedriem, apmeklēBluķa vakaru, kurā kopīgi dziedāsim latviešu dziesmas, sasildīsimies ar karstu tēju un vakara kulminācijā arī kopīgi vilksim bluķi, sadedzinot visu šī gada nastu.

Pasākums notiks otrdienā, 15.decembrī, 16.30 fakultātes iekšpagalmā. Mīļi gaidīti visi interesenti!

Advertisements

About Humanitārie

Latvijas Universitātes Humanitāro Zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde. Savas fakultātes patrioti, studenti un vienkārši labi laiku pavadīt mīloši cilvēki.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Decembris 2, 2015 by in Uncategorized.

Navigācija

Kontaktinformācija

Join 1  584 other followers

%d bloggers like this: