HUMANITĀRIE

Latvijas Univesitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde

Pastaigā ar ķepaiņiem…

Pagājušā gada laikā humanitārajiem par sirdij īpaši tuvu vietu ir kļuvusi Rīgas Pilsētas dzīvnieku patversme “Ulubele”. Tādēļ arī novembra izskaņā izmantojām iespēju izrauties no pilsētas burzmas, lai apciemotu un pastaidzinātu ķepaiņus. Tāpat nogādājām akcijas “Izdari sirds darbu arī Tu!” atlikušās HZF saziedotās mantas – paldies jums par atsaucību!

DSC_0128.jpg

Pāris atziņas, kas liek aizdomāties:

Madara: Ulubelē ciemojos jau otro reizi, lai palīdzētu no sirds izstaigāties kādam no daudzajiem Ulubelē patvērumu radušajiem sunīšiem. Ar lielu prieku konstatēju, ka žiperīgā suņu meitene ar tik piemīlīgi gredzenā sagriezušos asti, kuru staidzināju iepriekš, jau ir atradusi jaunas mājas. Šoreiz man bija tas prieks izvest pastaigā apburošu suņu puiku ar rāmām, skumjām acīm – ja sākumā sunītis bailīgi meta skatus iesāņus, tad pēc pirmajiem glāstiem atmaiga, un tapa redzams, cik ļoti dzīvnieciņš ilgojas pēc cilvēciska siltuma un rūpēm. Pēc otrā patversmes apmeklējuma manī ir modusies vēlme uzņemties kāda četrkājainā drauga ‘krustmātes’ pienākumus, lai atrastu īpaši sirdij tuvu sunīti, kurā atkal viest uzticēšanos cilvēkiem un kuram ar laiku, iespējams, spētu arī nodrošināt jaunas mājas.

Līva: Kaut gan man pašai ir suns, kurš regulāri jāved pastaigās, nolēmu iepriecināt arī patversmes sunīšus, kas varbūt netiek pie šīs izpriecas tik bieži. Bija patiešām liels prieks redzēt, ka sunīši labprāt dodas līdzi un ir laimīgi ne tikai par iespēju pastaigāties kopā ar citiem suņiem, bet arī uzticas cilvēkam. Manuprāt, labākais, ko varam dot patversmē nonākušajiem dzīvniekiem, ir sava kompānija. Kaut vai uz neilgu brīdi, bet arī tas dod prieku gan viņiem, gan mums pašiem!

Kristiāna: Par dzīvnieku patversmēm esmu daudz dzirdējusi, bet nekad iepriekš nebiju interesējusies par to, kā varu palīdzēt to iemītniekiem. Ar HZF Studentu pašpārvaldi radās lieliska iespēja apciemot „Ulubeles” dzīvnieku patversmi, noklausīties vērtīgu instruktāžu, kā arī pastaigāties ar sunīšiem un samīļot kaķīšus. Četrkājainajiem draugiem visvairāk ir vajadzīgs mīļums un cilvēka sabiedrība, ko varam sniegt līdz brīdim, kamēr mīlulis atrod sev jaunas mājas, tieši tāpēc vēlos aicināt ikvienu kaut reizi apciemot patversmi ar ģimeni, draugiem un pavisam iespējams iegūt sev jaunu draugu!

Stefānija: Lai gan pašai mājās ir suns, gribējās iepriecināt arī dzīvnieciņus, kuriem ikdienā varbūt nav īpaši paveicies ar bijušajiem saimniekiem. Diemžēl mums pastāstīja, ka bieži vien saimnieki vispār nemeklē savus pazudušos mīluļus, kā rezultātā patversme ir pārpildīta. Skatīties uz lielo dzīvnieku daudzumu patversmē nebija viegli, taču apziņa, ka kaut vienam sunītim ar pastaigu var dāvāt mirkļa prieku un veselību, ir fantastiska. Noteikti došos uz šo patversmi vēl, jo palīdzēt ir prieks.

Turpināsim doties un arī jums iesakām apmeklēt vai nu “Ulubeli”, vai kādu citu dzīvnieku patversmi – sagādāt prieka un mīlestības brīdi ķepaiņiem, kā arī izrauties no ikdienas darbiem pašiem! Kas zina – varbūt tieši tur atradīsiet jaunu draugu!

 

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on novembris 30, 2015 by in Iespējas, Pašpārvaldes ziņas.

Navigācija

Kontaktinformācija

Join 1  584 other followers

%d bloggers like this: